HAKKIMIZDA

Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dahilinde “İlkyardım Eğitimleri ve İlkyardım Sertifikası” vermeye yetkili ilk kuruluş olarak 1998 yılında kurulmuş, bugüne kadar 1.000.000’un üzerinde kamu ve özel sektör çalışanına ilkyardım eğitimi vermiş, ilkyardım konusundaki yasal düzenlemelere bizzat katkıda bulunmuştur. Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi sektörde kurulan ilk eğitim merkezi olmanın yanı sıra liderliğiyle de adından sıkça bahsettirmektedir.  

İşyerlerinde kazaların yaşanma olasılığı daha yüksek olduğu için, ilkyardım uygulamaları kaçınılmazdır. Yüksekten düşme, elektrik çarpması, kanama, yanık ve organ kopmalarına işyerlerinde sık sık rastlanabilir. Bu durum, işyerlerinde ilkyardım uygulamalarının önemli bir gereksinim olduğunu göstermektedir.

İlkyardım bilgi ve becerisi, tüm işyerleri ve kişiler için öncelikli olan kamusal görevlerin başında gelir. Bilinçli yapılan ilkyardım müdahaleleri, ev ve işyerlerindeki kazalarda, trafik kazaları ya da doğal afetlerde yaşanabilecek kazalarda, kazazedenin hayatını kurtarır ya da iyileşme sürecine katkı sağlar.

Kalite İlkyardım Eğitim Merkezi, tecrübe ve bilgi birikimi ile iş sağlığı ve güvenliği konularının en başında gelen, sektörde büyük ihtiyaç duyulan ve yasal bir zorunluluk olan ilkyardım eğitimini kaliteli bir hizmetle müşterilerine sunar.